Важко, мабуть, знайти людину, яка б не хотіла прожити довге життя, повну радості. Але з віком в організмі неминуче починають відбувається зміни.
У цій статті читаємо про те, як зберегти гарну фізичну форму і душевну гармонію, незважаючи на вік.
Навіть, якщо нам вдається зберігати одну і ту ж масу тіла протягом життя, в організмі з часом зростає відсоток жирової тканини. Це відбувається, перш за все, тому що починається саркопенія – вікова втрата м’язової маси, і це найважчий момент, який потрібно долати. Для цих цілей, крім фізичних навантажень, ніяких способів більше немає.
Є маса препаратів, які допомагають нормалізувати обмін речовин, але якщо не буде обов’язковою щоденною навантаження на м’язовий апарат – не буде і гарного результату.
М’язи отримують сигнал про те, що вони повинні утримувати свою масу або навіть зростати, тільки в момент фізичного навантаження.
Тільки від нас залежить, наскільки довго наше тіло буде зберігати хорошу фізичну форму.
Обмін речовин в нашому організмі з віком обов’язково сповільнюється. На ще більший його уповільнення призводять, перш за все:
- інсулінорезистентність,
- дисфункція щитовидної залози,
- депресія,
- гастроентерологічні і гормональні проблеми.
Все, що ми накопичуємо з віком, найчастіше, укладаються саме в картину уповільнення обміну речовин і набору маси тіла. Виходить, що при тих же фізичних навантаженнях і тому ж режимі харчування, що і зазвичай, людина починає набирати вагу.
Якщо є хоча б 1 з 20 людей, яким вдається зберігати себе в прекрасній формі до глибокої старості, значить, це можливо. А ми бачимо таких людей в мотиваційним роликах, у нас всіх є такі знайомі.
Можливо, збереження гарної фізичної форми дається цим людям важче, тому що відбувається уповільнення обміну речовин і старіння тканин, але, як то кажуть, дорогу здолає той, хто йде. Це можливо зробити, і перешкодою є наша лінь. Навіть коли ми говоримо про брак часу – це теж лінь, тому що немає такого робочого ритму, коли не можна виділити хоча б 20 хвилин в день на те, щоб привести себе в порядок.
Довгожителі – це досить цікаві люди, які дуже люблять зовнішній світ, і не перестають радіти життю, а це має на увазі те, що їм набагато легше даються зміни.
Що робити?
Біг, крім підтримки гарної фізичної форми, дає дуже сильний психоемоційний підйом і, що дуже важливо, можливість побути наодинці з собою, поспостерігати за своїми думками і настроєм.
Я також дуже активно виступаю за street workout, адже у неї дуже багато очевидних переваг. Займаючись на вулиці, людина долає дуже багато погодних умов, загартовується, отримує більше кисню, і у нього змінюється картинка перед очима, що теж важливо.
Йога. Я роблю вранці кілька асан, але максимально зосереджено, щоб сконцентруватися на дії, а не розсіювати розум, який і так дуже втомлюється протягом дня.
Я вважаю, що всі ми різні, і кожному підходить своє. Є люди, яким потрібно екстремально побути одним, тоді їм потрібні самостійні практики, наприклад, робити вправи за рекомендаціями в інтернеті.
Комусь краще займатися в парі, з тренером або друзями, хтось дуже любить адреналін і виграш, тоді йому підходять командні види спорту, а хтось любить такі види челенджа, які можна порівняти тільки з виживанням, наприклад, гори, сайклінг і так далі.
Людина, перш за все, повинен зрозуміти, чого він хоче.
Для збереження гарної фізичної форми ми повинні просто рухатися, а як кому подобається це робити, і в яких кількостях – це вже зовсім інше питання.
Автор: Надія Крижанівська