+38 (098) 822 33 22

Про вітамін D – 7 фактів

Одна з найважливіших груп вітамінів – D: холекальциферол або вітамін D3, який синтезується в шкірі під впливом ультрафіолетових променів, а також ергокальциферол або вітамін D2, який надходить з їжею.

Як впливають?
Вітаміни групи D беруть участь у всмоктуванні кальцію і фосфору, а це ключові моменти і м’язових скорочень, і щільності кісткової тканини, і щільності шкіри в тому числі. Вони також беруть участь в нервовій передачі. Якщо у пацієнта спостерігається дефіцит вітаміну D і кальцію – це рахіт і слабкі, хворобливі кістки. Субдефіціт – це схильність до ризику остеопорозу, ослаблена імунна система, онкологічна настороженість.

Є також дослідження, які показують, що у таких пацієнтів частіше страждає серцево-судинна система. Вітамін D також відноситься до тих вітамінів, які можна передозувати. У цьому випадку, у пацієнта може спостерігатися блювота, запори, порушення травної функції і атонія м’язів.

Вітаміни D і шкіра

Наша шкіра – це основний орган, де трансформується вітамін D, тому від здоров’я шкіри залежить дуже багато чого. Чим шкіра смуглее, темніше і жорсткіше, тим довше потрібно перебувати людині на сонці, щоб отримати ті дорогоцінні краплі вітаміну D3, які будуть позначатися на його загальний стан. Так як шкіра відображає наше повне благополуччя, сказати, що якщо людина приймає вітамін D, йому можна не звертатися до косметолога, однозначно, неправильно. Це всього лише один з цеглинок. Але якщо організм знаходиться в стресі через те, що у нього є нестача вітамінів групи D, це позначиться на стані шкіри.

Баланс сонячного світла

Тут дуже цікава концепція, тому що не тільки фотостаріння, але і рак шкіри провокується прямим сонячним світлом. А вітамін D3 переважно виробляє саме при впливі ультрафіолету в той час, коли сонце особливо агресивне. Для того, що перебувати в зоні безпеки, необхідно дуже чітко дотримуватися кількох правил.

Вплив сонячного світла повинно відбуватися з 10.00 до 15.00, на відкриті великі ділянки тіла, у світлошкірих людей – протягом 5-10 хвилин, у темношкірих – до півгодини.

Якщо такий вплив відбувається кілька разів на тиждень, в період з квітня по жовтень – цього достатньо для того, щоб отримувати достатню кількість вітаміну D.

Дефіцит вітамінів групи D

Якщо пацієнт не буває на сонці, якщо він, наприклад, вегетаріанець або у нього непереносимість лактози і він уникає молочних продуктів, якщо він живе в північних широтах або має непереносимість інсоляції – у нього обов’язково буде дефіцит вітамінів групи D. Крім того, важливо пам’ятати , що ультрафіолет, який потрібен для вироблення вітаміну D3, не проникає через скло і через сонцезахисні креми.

Синтетичні вітаміни групи D

Хімічна молекула синтетичних вітамінів абсолютно ідентична натуральним. Вже доведено, що синтетики і натуральні вітаміни – це одне і те ж. Але, природно, коли ми отримуємо натуральні вітаміни, вони більш передбачувані шляхом розкладання.

Тому, я можу заспокоїти людей, які не можуть дозволити собі дорогі натуральні вітаміни. Якщо вони замінять їх синтетики – нічого страшного з їх організмом не трапиться, і ризик мутацій не збільшиться.

Передозування вітаміну D

Вітамін D – це той продукт, який я б рекомендувала призначати тільки під контролем крові. Дуже хорошим маркером є 25-гідроксихолекальциферол.

Для того, щоб, наскільки це можливо вивести пацієнта із зони ризику ракових захворювань, 25-гідроксихолекальциферолу в крові повинно бути не менше 80 нмоль / л, але не більше 125 нмоль / л, так як, в цьому випадку, пацієнт потрапляє в зону ризику перенасичення.

Якщо я призначаю сапліментацію вітамін D, я обов’язково моніторю пацієнтів до, визначаю їх дозу і моніторю після. Для кожного пацієнта є своя доза, яка дуже сильно залежить від пори року, і навіть від градуса проживання в широті. Чим північніше, тим більше доза вітаміну D потрібна.

Скільки потрібно вітаміну D?

Якщо у пацієнта при першому аналізі крові 25-гідроксихолекальциферол становить 30 нмоль / л і нижче, йому обов’язково необхідно дати повноцінну сапліментацію. Тут думки експертів різняться: стандартна європейська ортодоксальна дозування це 600 МО на добу. З поз

2021-10-07T17:44:17+02:00 7 Жовтня, 2021|ЗОЖ, Правильне харчування, Різне|