+38 (098) 822 33 22

Самовідновлення – ANTI-AGING-концепція майбутнього

Наука працює на випередження: сьогоднішні відкриття стають нашою реальністю. Вражаюче, але з кожним роком цей процес прискорюється. Причому людство в принципі починає розуміти – наскільки важливо дбайливо ставитися до природи і власного тіла як її невід’ємної частини.

Кожен живий організм, і людина в тому числі, створений для того, щоб жити і розмножуватися, при цьому має колосальний запас ресурсів для самовідновлення і захисту від пошкоджень. Сьогодні цю здатність визначає термін selfregeneration.

Доведено, що 3-5% генетично здорових клітин досить, щоб відновити функцію печінки, підшлункової залози, кісткової і м’язової тканини, ендокринних органів. Здатність плоду внутрішньоутробно регенерувати на 100% використовують дитячі хірурги, вирішуючи проблеми вад розвитку клапанного апарату серця ще до народження. А в дуже ранньому віці у дітей є здатність регенерувати ампутовані кінчики фаланг пальців, що описано в наукових публікаціях.

В аспекті косметології і припинення процесів старіння концепція selfregeneration також активно застосовується. Лідери ринку косметологічної індустрії все більше уваги приділяють вивченню можливості активувати стовбурові клітини, створювати умови для їх пробудження і зменшувати вплив факторів, які нищать організм.

широкодоступними методами є травма, холод, гіпоксія – то, що робить наше життя некомфортною, але при цьому відкриває колосальні можливості.

ТРАВМА

Йдеться про ударах і гематомах. Цілісність дрібних судин порушується, що привертає в зону пошкодження тромбоцити. Ці важливі клітини сприяють виробленню великої спектра хемокинов, цитокінів, факторів росту.

Розлад мікроциркуляції і підвищення судинної проникності обумовлюють не тільки ексудацію, а й лежать в основі лейкоцитарної інфільтрації вогнища запалення. Надійшли в осередок запалення лейкоцити беруть участь в фагоцитозі – упізнанні і транспорті в клітку позаклітинного матеріалу. В ході фагоцитозу реалізується не тільки бактерицидний ефект, але і екзоцитоз, а також процеси, що забезпечують кооперацію клітин в імунній відповіді, і взаємодія медіаторів імунітету з ендокринною системою. Таким чином, нейтрофіли мають здатність вбивати патогенні мікроорганізми, а також перетравлювати зазнали фагоцитозу мертві клітини. Вони впливають на міжклітинний матрикс шляхом секреції колагенази, еластази, нейтральних протеїназ, катепсинов, кислих гідролаз.

Колаген і його пептиди, в свою чергу, є хемотаксичними факторами для макрофагів і фібробластів. Якщо нейтрофіли гинуть в процесі фагоцитозу, то макрофаги зберігають свою активність і резорбують продукти розпаду клітин і міжклітинної речовини, розчищаючи поле для регенерації. Процес реалізується за допомогою лізосомальних ферментів – колагенази і еластази. Через них, мабуть, встановлюється динамічна рівновага між макрофагами і фібробластами – основними продуцентами колагену.

Активоване лімфокінами лімфоцитів макрофаг підвищує свій коллагенополітіческій потенціал, що за механізмом зворотного зв’язку включає наростаючу здатність фібробластів синтезувати колаген I, III, V типів, глікозаміноглікани, фибронектин і інші речовини.

Виділяючи монокіни, макрофаги впливають на диференціювання стовбурових клітин в нові клітини, міграцію і проліферацію. Спільно з Т- і В-лімфоцитами вони беруть участь в імунній відповіді організму на запалення. Є дані, що макрофаги секретують більше 60 монокинов, що визначає їх провідну роль у вирішенні запального процесу. Завдяки цьому макрофаг може взаємодіяти практично з усіма клітинними популяціями і міжклітинних матриксом, є, по суті справи, диригентом клітинного ансамблю. До кінцевому рахунку настає проліферативна фаза запалення, яка забезпечує відтворення архітектури тканини, включаючи всі елементи органотканевого функціонального комплексу.

Виходячи з вищесказаного, пацієнту на прийомі у косметолога не варто боятися появи синців після ін’єкційних процедур або інших впливів негативної стимуляції. Синці в даному випадку виступають в якості додаткового безкоштовного бонуса, що підсилює очікуваний ефект.

ХОЛОД

Природа дала можливість клітинам нашого організму самовідновлення, і цей процес називається митозом. Клітини, крім стовбурових і ракових, мають обмежену кількість поділів (ефект Хейфліка). Чому?

Весь секрет у ДНК в тому, що під час кожного поділу відбувається зменшення довжини кінцевих ділянок хромосом, теломер. Даний феномен носить назву кінцевий недореплікаціі і є однією з найважливіших причин біологічного старіння.

Фермент теломераза відповідає за подовження теломер в процесі ділення, здатне

2021-10-06T22:19:10+02:00 6 Жовтня, 2021|ANTI-AGE, PRO статті, Різне|