+38 (098) 822 33 22

Що ж любить серце?

Кардіологи – сноби в світі медицини. Так, ось такі ми 🙂 Як не крути, а помирає людство найчастіше через проблеми з серцем. Головний двигун каже: “Стопі, бро, догрався …”. Живіть, заради Бога! І подбайте про своє серце.

Потурбуйтеся про робочої конячці, яка везе все ваше тіло, постачає енергією всі тканини і органи, навіть на шкоду собі. Альтруїст, яких небагато.

Серце – це чиста електрична імперія, де королева – синусовий вузол, приймає рішення за всіх.

 

Отже. Розмір з кулачок. У жінок максимум 140 грам, у чоловіків максимум 180 при перерахунку ефективної маси на поверхню тіла. Більше розмір – більше корму. Дозволити це собі можуть тільки спортсмени: їм можна, у них судини по іншому розвиваються.

У серцевому м’язі в кілька разів більше мітохондрій, ніж в інших м’язах. Тому працює воно навіть вночі, харчуючись лише в проміжках між скороченнями. У нормальному темпі – за рахунок вільних жирних кислот, в анаеробної темпі (при навантаженнях або прийомі спеціальних препаратів) за рахунок глюкози. І більше оксидантний стрес, відповідно. Тому не курите багато і відкладіть фрі.

Для серця краще бути дівчинкою. У них 10 років фори в уникненні смерті. Як не крути, а років до 50 їх береже світ для репродукції.

Потім дамам доведеться наздоганяти чоловіків в смертності. Так що працюємо на випередження. Жінки більш витривалі ніж чоловіки щодо гіпоксії.

Відомий феномен нирців за перлами Ама в Японії. Вони до останніх місяців вагітності займаються фрі-дайвінгом, а їхні діти більш стійкі до хвороб. У жінок вище поріг лактату, швидше відповідь глюкози, нарешті, жінки зазвичай менше п’ють пива.

Пиво призводить до розповзання м’язи серця в ганчірку (через кобальту і глікемічного навантаження). 

У жінок частіше зустрічається broken heart syndrome, хвороба Такоцубо. Чи переживуть важкий стрес – і серце розвалюється (співвідношення 9: 1 в порівнянні з чоловіками). У народі це називається «хвороба розбитого серця». Уявіть, від цього по-справжньому вмирають.

Що ж любить серце?

Як дати йому можливість битися близько 3 мільярдів раз за середню життя? Чи не піти раніше, з диким страхом смерті, який притаманний справжньому серцевого нападу?

Рухайтеся багато! Так ви і розвантажуєте, і навантажуєте серце правильно. Намагайтеся поступово збільшувати обсяг навантаження: серце любить switch(перемикатися). З аероби на анаероб, тобто з кардіонагрузок на силові, і навпаки. Побігали-пострибали – потягатися штангу.

Що нас безсумнівно вбиває: диван. І діабет. І гіпертонія. І дислипидемия (порушення співвідношення жирів в організмі ). І ожиріння. І куріння. І пияцтво. І ненависть, заздрість, почуття власної ущербності. Безсонні ночі, просіженние в соцмережах теж вбивають, так.

Серце любить магній і калій, омега 3 жирні кислоти . І просто не в’язку кров, тому пийте воду, можна з лимоном і 5 порцій різнокольорових овочів і фруктів в день. І натуральні спеції. Легкий білок. Чи не перевантажуйтеся метионином – половина з вас як-нітбудь зіпсує цю амінокислоту собі на шкоду.

Серце любить ніч, коли можна менше працювати. Але працювати !!!! Під ранок ми частіше отримуємо інфаркти.

Не варто їсти на ніч, серцю доведеться служити переробці гумусу в вашому кишечнику. А чим більше розвинені скелетні м’язи, тим легше розподіляється периферичний кровообіг і знижується навантаження на серце.

М’язи – наше друге серце.

Чистіть зуби і вилікуєте, нарешті, горло! Найтісніший зв’язок інфекцій порожнини рота / носоглотки і серцево-судинної смертності. Втім, будь-яка інфекція згубна для серця, адже воно всіма чотирма камерами спілкується з кров’ю.

Автор: Надія Крижанівська

2021-10-07T18:04:32+02:00 7 Жовтня, 2021|ЗОЖ, Правильне харчування|