+38 (098) 822 33 22

Slowing aging для щасливого життя

З кожним роком все більше обговорюваних, затребуваним і прогресивно розвиваються стає такий напрямок в медицині, як anti-aging. Всі люди хочуть не просто жити якомога довше, але і підтримувати хорошу фізичну форму і здоровий стан свого організму. Наука anti-aging саме про це.

Anti-aging – це, коли пацієнт приходить до лікаря за далекосяжними результатами.

Что означает понятие anti-aging?
Anti-aging дослівно перекладається як антистаріння, тобто боротьба проти старіння. Але мені більше подобається концепт slowing aging, тобто уповільнення старіння. Потрібно бути реалістами: нам доведеться пройти через цю фазу життя, інакше як же прикро буде розлучатися зі своїми молодими тілами.
Потрібно пройти через все, і в кінці розсипатися в прах і піти в цьому весь сенс.

Мені також подобається не скільки поняття life-span, тобто тривалість життя, скільки поняття health-span, тобто тривалість того часу, коли людина здорова, а не просто живий. Наприклад, я не хотіла б жити в постинсультном стані, будучи нездатною елементарно обслуговувати саму себе. Більшого покарання я не можу собі уявити.

Як би добре людина не виглядав, скільки пластичних операцій йому не було б проведено, якщо він знаходиться в деменції, або у нього є важкі серцево-судинні захворювання, які не дозволяють рухатися, або артроз суглобів, який робить кінцівки негнучкими – життя йому не в радість. Саме тому ми повинні чітко розуміти, що хочемо не просто жити, а жити якісно і щасливо, а для цього нам потрібно намагатися.

Що може зробити кожен для того, щоб уповільнити старіння по максимуму? 
Ключове, що ми можемо зробити для уповільнення старіння це менше їсти, більше рухатися і бути дуже позитивними. Будь-які неприємності і навіть трагедії потрібно сприймати філософськи і з мудрістю. Цьому дуже важко навчитися, але тримати рівновагу і баланс дуже важливо. Не варто надмірно радіти своїм перемогам, як і не потрібно сильно сумувати через своїх невдач. Коли ми йдемо таким шляхом мозок дійсно старіє повільніше.

Обов’язково потрібно займатися творчістю, і робити те, що подобається – це теж уповільнює старіння.

Не можна економити на своїх хобі, і думати, що ти хочеш заробити мільйон, і тобі зараз не до цього. Ти не знаєш, що буде завтра. Може бути, займаючись своїм хобі, ти робиш щось краще за всіх у світі, і все своє життя ти займався зовсім не тим.

В цілому, anti-aging абсолютно безкоштовний. Якщо людина перебуває в хорошому вазі, рухається, доглядає за собою, думає про те, що він їсть, скільки він спить і так далі – це той самий рутинний ЗСЖ, який всім набрид, але це базис, а на нього вже можна нашаровувати додаткові методики уповільнення старіння.

На жаль, поки що немає безсмертних людей, тому, потрібно сказати, що ми поки займаємося медициною майбутнього. Але ми все сповнені надії, що робимо щось, що допоможе максимально продовжити життя людини.

Які сучасні технології застосовуються в anti-aging і як?
По-перше, ми зараз вже маємо можливість біомоніторингу, тобто можемо дізнатися всю інформацію про себе, починаючи з генома, і закінчуючи звичайною біохімією. За рахунок цього ми можемо підбирати препарати, які підходять саме під наші проблеми, а це в рази збільшує ефективність будь-якої методики.

По-друге, є методики, які стимулюють різні процеси, є регенеративні методики, які допомагають відновити втрачені тканини, є кінезіотерапія, фізіотерапія та інші подібні методики. Окремо хочу відзначити, що зараз з’явилася велика кількість фахівців з харчування, які навіть не дієтологи, а нутриціології, і розуміють, що важлива не сама дієта або обмеженість раціону, а саме його різноманітність.

Зараз у нас є величезна кількість знань та інформації, які допомагають нам у досягненні результатів, але важливо чітко розуміти, що anti-aging – це не я хочу виглядати добре сьогодні. Це бьютіфікація і послуги світу краси, а істинний anti-aging – це, коли пацієнт приходить до лікаря за далекосяжними результатами. Йому доведеться намагатися, це щоденна робота, і зазвичай для зміни ситуації, яка швидко веде людину в напрямку старості, потрібен не один рік.

Які новинки в сфері anti-aging Вас особливо вразили останнім часом?
Це, так звана, E-медицина, і зокрема технології, що дозволяють виконувати дистанційну передачу біомедичних даних в режимі реального часу.

Це означає, що мій пацієнт може, наприклад, кататися на лижах, а на мій комп’ютер в цей же час буде надходити інформація про показники його здоров’я, тобто, що у нього твориться з метаболізмом, яка кардіограма, який рівень кисню в крові і так далі. І найголовніше, що я в цей момент теж можу кататися на лижах, а мій комп’ютер сам буде все сканувати, і видавати пацієнтові квінтесенцію рекомендацій.

Це все нас чекає вже дуже скоро, тому що технології розвиваються шаленими темпами. Швидше за все, спілкування між пацієнтом і лікарем буде долею тільки привілейованих докторів і пацієнтів.

Я вважаю, що така Е-медицина – це дуже цікавий напрямок для сфери anta-aging, але вона вимагає дуже чіткого визначення, де пацієнт може ділитися своєю персональною інформацією, а де він має право зберегти приватність.

Автор: Надія Крижанівська

Джерело: Estet Portal
2021-10-07T21:43:59+02:00 7 Жовтня, 2021|Різне|