+38 (098) 822 33 22

Трансформуйте свій раціон

ПП, інстаграмний тренд їжі, безглютенові дієти, ЗОЖние продукти харчування і вегетаріанство – теми, які продовжують завойовувати світ і які обговорюють в кожному фітнес клубі і не тільки.

У цій статті зібрана максимальна інформація по правильному харчуванню, читаємо і трансформуємо свій раціон.

Тривалість життя складається з декількох чинників: наших генів, фізичної активності, впливу медицини, тобто, можливості надавати допомогу, соціальних факторів, а також харчування, яке становить найбільшу частину – 30-40%.

Найкраще, що ми можемо зробити для себе – не їсти, тому що в день, коли ми перестаємо є, сповільнюється старіння.

Доведений метод, який дозволяє нам уповільнити старіння – це або голодування, або intermittent fasting – переривчасте утримання від їжі. Раз в тиждень, протягом мінімум 16 годин ми повинні утримуватися від вживання їжі. Ще деякі джерела вважають, що голодувати треба 24-36 годин в тиждень. Але самим доведеним на сьогоднішній день методом уповільнення старіння є щорічне зменшення кількості споживаних калорій, починаючи з 40 років. Це один з постулатів антивікової медицини. А вже як ви це робите: кожен день зменшуючи кількість калорій, або, хоча б раз на тиждень влаштовуючи day-off для травного тракту – це кому як зручніше.

Особливо хорошим раціоном харчування для уповільнення старіння є середземноморська дієта, тому що там ідеальний баланс тварин і рослинних компонентів, дуже багато омега-3 жирних кислот, клітковини і рідини, а також дієта довгожителів острова Окінава, де багато морепродуктів, маленькі дробові порції і дуже жорстка дефіцитність калорій. З того, що в нашому раціоні може призводити до реального продовження життя – це введення фруктів і овочів.

Недавні дослідження показали, що введення в будь-який раціон 5 порцій овочів і фруктів на 30% знижує загальну смертність, ризик виникнення серцево-судинних захворювань, і трохи знижує смертність від онкології. Це може бути маленька порція салату, яблуко, помідор, червоний перець або інші овочі і фрукти. На сьогоднішній день існує прицільне уявлення про те, що в нашому щоденному раціоні харчування повинно бути 1-1,5 грама білка, з розрахунку на кілограм маси тіла, 5 порцій овочів і фруктів, 2 літри води, а також не менше 1000 мг омега 3 жирних кислот, з них 400 мг – необхідної ейкозапентаеновой кислоти, і тоді ми знаходимося в зоні уповільнення старіння.

Зараз у всьому світі зростає відсоток людей, які відмовляються від м’яса і різних продуктів тваринництва. Варіант, який я сприймаю як ідеальну систему харчування – це лакто-ово-вегетаріанство, коли ми і не переборщимо з білком, і, в той же час, не будемо в дефіциті.

Веганство і сироедство – це досить радикальна гілка, яка вимагає або дуже серйозну хворобу, або, навпаки, богатирського здоров’я. Для середньої популяції я б не рекомендувала такі дієти, хіба що тільки в якості методу детоксикації на 1-2 тижні. А лакто-ово-вегетаріанство, з використанням молочних продуктів і яєць, але тільки органіки, перепелиних, або вирощених на фермах, або ж середземноморська дієта – це оптимальні варіанти. Але важливо пам’ятати, що все повинно бути помірно і розсудливо, адже у всіх різні генетичні запити.

Якщо говорити про м’ясо, то важлива не сама білкова маса, яка надходить в наш організм у вигляді шматка м’яса, риби або сиру, а його кількість, склад і спосіб обробки. Свинина, баранина – це велика кількість жиру, і це не корисний жир. Але якщо, наприклад, для північних народів споживання високо холестеринової їжі – це спосіб виживання, то ми цілком можемо дозволити собі їсти біле м’ясо. У червоному м’ясі, найчастіше, ми перебираємо з білковим навантаженням, і це можна побачити по погіршення функції нирок. З іншого боку, дефіцит білка ще більш небезпечний, тому що в дефіциті можна досягти нормальної детоксикації, набагато гірше працює імунна система, і ми стаємо вразливими щодо онкології. Тому, вегетаріанство має на увазі дуже розумний підхід до раціону харчування. Білок в ньому повинен бути обов’язково! І є він у великій кількості в бобових, горосі, киноа, горіхах, тофу.

При надлишку білка – він стає для нас отрутою, при дефіциті білка – ми самі стаємо отрутою для себе ж.

М’яса хочеться, скоріше, за звичкою, тому що наші предки вживали завдяки йому. У них не було центрального опалення, не було гортекс-системи у взутті. Все, що вони могли робити – це довго полювати, вбити ведмедя, з’їсти його м’ясо, одягнути на себе його шкуру, довго топити собі грубку і так далі. Тоді зовсім по іншому відбувалися обмінні процеси, адже наші предки були в інших умовах виживання. Ми ж взимку практично весь свій час проводимо в приміщенні, ми не полюємо і не витрачаємо енергію, і ми знаходимося в відносному надлишку харчових компонентів. Ось чому наша культура, наша цивілізація повернулася проти нас. Тому м’ясо на сьогоднішній день, як продукт, необхідний для виживання, видавлено продуктами більш корисними. Ми розуміємо, що м’ясо може бути корисним продуктом, але риба краще. Ми можемо вибирати!

ТОП-3 продукту в раціоні
Як не банально – це яблуко, фундук або мигдаль, ну і, буду чесна, паста, але тільки з дуже якісних твердих сортів пшениці. Так як у мене немає глютеновой непереносимості, я можу вносити в свій раціон харчування цей продукт. Я вживаю макарони, багаті білком, і без всяких додаткових жирів, що не заливаю їх ніякими соусами. Це не означає, що я їм пасту кожен день, але вважаю, що це дуже корисний продукт. Хочу зазначити: такий раціон – це те, що підходить саме мені, тому що я добре знаю свій організм. Те, що я можу порадити внести в раціон харчування всім, на основі топових рекомендацій – це темно-синє ягоди, помідори, і хрестоцвіті всі варіанти капусти, хрест-салат. Але я б до трійки продуктів в житті б не вклалася, тому що корисний сир, різні насіння, домашні яйця, гриби і безліч інших продуктів. З того, що я вважаю однозначно шкідливим – це сміттєві напої, такі як розбавлені фруктові нектари та кола, напівфабрикати, синтетичні маргарини.

Добре не їсти нічого, ніж є погані продукти.

Якщо ви додаєте їх в свій раціон харчування, вважайте, що десь в 2-3 рази прискорюєте старіння свого організму. Вони вас вбивають так, як якщо б ви курили пачку важких сигарет в день. Все сміття, який легко і швидко приготувати, напханий такими складовими, які для організму є шоковими. Тому його, як і будь-який інший сміття, необхідно прибирати зі свого раціону

Автор: Надія Крижанівська

Джерело: Estet Portal
2021-10-07T21:24:44+02:00 7 Жовтня, 2021|Різне|