Важкі метали можуть потрапити в наш організм із навколишнього середовища — з водою, повітрям та їжею.
Наприклад, ртуть та свинець містяться в промислових викидах та бензині — викиди потрапляють у повітря, яким ми дихаємо, та воду, яку ми п’ємо та в якій ловимо рибу. Ртуть, кадмій та свинець містяться в будівельних матеріалах, батареях та акумуляторах — звідки потрапляють в землю, підземні води розносять їх на великі відстані забруднюючи землю, в якій ми вирощуємо їжу.
Потрапивши в наш організм важкі метали можуть накопичуватись у кістках та різних органах, спричиняючи їх дисфункцію. Також вони можуть імітувати собою та «виштовхувати» з організму корисні елементи — магній, кальцій та інші.
Велика концентрація важких металів в організмі може призводити до наступних захворювань:
- Рак
- Гостра та хронічна ниркова недостатність
- Аутизм
- Внутрішньоутробна загибель плода
- Хвороби серцево-судинної та нервової систем
- Порушення обміну речовин
В ході своїх досліджень Надія Крижановська протестували близько 200 пацієнтів на важкі метали. У 10% пацієнтів вміст ртуті та свинцю в організмі перевищував норму.
Як захистити свій організм
Не впускайте нові важкі метали в тіло
Повністю проконтролювати процес потрапляння важких металів в організм неможливо. А от виключити зі свого життя очевидні джерела забруднення — можна. Цього буде достатньо, щоб уникнути серйозних хвороб, — з маленькими концентраціями важких металів наш організм здатен впоратись. На що треба звернути увагу?
Якість питної води
Вода в наші оселі постачається з відкритих водойм, які майже завжди забрудненні промисловими викидами та стічними водами. Отже, там можуть міститись важкі метали.
Водопровідну воду фільтрують, але дані про якість цієї фільтрації не публікує в реальному режимі жоден Водоканал в Україні. Контролюйте якість води, яку ви вживаєте, самостійно. Пийте тільки перевірену воду.
Риба, не придатна для вживання
Разом із забрудненням річок та водних горизонтів, токсичні речовини потрапляють в світовий океан, а звідти в організми мешканців цих океанів — риби та морепродуктів. Найбільше накопичення важких металів відбувається в організмі тих істот, які стоять вище за харчовим ланцюжком (хижі риби).
За даними досліджень Товариства з охорони морських середовищ та Greenpeace, наступні типи риби в наші дні більше не придатні для вживання:
- Тріска атлантична
- Камбала
- Тунець
- Креветки
- Хек європейський
- Палтус атлантичний
- Лосось
Повний перелік тут
Паління
Вміст кадмію в курців більший ніж у звичайних людей у 4-5 разів. Всесвітня організація охорони здоров’я визнала, що кадмій — канцероген.
Якщо ви вже давно замислюєтесь над тим, щоб кинути палити — час це зробити. Якщо ви не палите — уникайте пасивного паління.
Амальгамові пломби
Такі пломби були популярні в минулому, але деякі стоматологи продовжують їх ставити і в наш час. Амальгамові пломби містять ртуть, яка належить до першого класу небезпеки. Ставлячи пломбу обирайте сучасні й безпечні методи.
Промислові об’єкти
При купівлі чи оренді нерухомості вивчіть, що знаходиться навкруги. Жити поруч із промисловими об’єктами може бути небезпечно — не всі підприємства використовують сучасні фільтри, щоб знешкодити викиди в повітря, воду та ґрунт.
Щоб знати напевно, що ви оселились у безпечному регіоні — зверніться до якісної лабораторії та виконайте заміри землі та води на вміст токсичних елементів.
Допомагайте важким металам не осісти
Якщо ви не змогли запобігти тому, щоб важкі метали потрапили в ваш організм, ви можете зробити так, щоб вони не осіли в кістках та органах. Цьому можуть допомогти наступні продукти.
Вода
Пийте багато чистої води — звичайна порада, яка в цьому випадку має незвичну інтерпретацію. Вода змиває зі стінок шлунку всі токсичні елементи, які потрапили в нас із їжею. Чисто механічно вона допомагає вивести важкі метали з організму ще до того, як вони встигнуть засвоїтись та осісти у кістках та органах.
Корисні продукти
Окрім води, прискоренню виведення важких металів з організму можуть допомогти наступні продукти.
Овочі та фрукти:
- Капуста
- Лук
- Часник
- Броколі
- Морква
- Гриби
- Банани
- Виноград
- Яблука
Горіхи, насіння та бобові:
- Бразильський горіх
- Квасоля
- Кунжут
- Гарбузове насіння
- Насіння чіа
- Насіння льону
- Соняшникове насіння.
Зелень:
- Конюшина
- Шпинат
- Петрушка
Виведіть те, що вже осіло
Природні методи
Природніх продуктів, які би впорались із виведенням важких металів з організму не багато, але дослідження доводять, що вони є.З доступних та таких, що не потребують попередньої консультації лікаря, це:
Хлорела — зелені водорості, що продаються у вигляді порошку чи таблеток. Хлорела здатна зв’язуватися з молекулами важких металів і витісняти їх з організму. Фактично клітки цих водоростей розрізняють токсичні важкі метали й виводять їх, при цьому залишаючи в організмі мінеральні речовини. На початку детоксикації додавайте в їжу 4 грами хлорели в день, з часом зменшуйте кількість.
Кінза, ще відома як коріандр — виводить накопичену в організму ртуть та інші важкі метали. Їжте ¼ чашки кінзи на день, щоб важкі метали ефективно виводились з організму.
Фармацевтичні методи (хелірування)
Якщо у вас діагностують хвороби, які не вдається вилікувати традиційними методами:
- хронічну стомленість,
- синдром дефіциту уваги,
- хвороби шкіри та інші
— зверніться до лікаря, який має досвід лікування пацієнтів із забрудненням важкими металами.
Після огляду він дасть вам направлення на аналіз сечі на важкі метали в лабораторії (вартість 3000-9000 грн), а після допоможе його інтерпретувати та, у разі виявлення суттєвого перевищення здорового рівня, зможе виконати лікування методом хелірування, за допомогою спеціальних препаратів — хелаторів.
Процедура хелірування складно переноситься, довго триває та дорого коштує. По відчуттях чимось нагадує хіміотерапію при онкологічних захворювань. Тому її ні в якому разі не варто проводити самостійно та без чітких для того показань.
Втім, позитив полягає в тому, що у 21 сторіччі забруднення організму важкими металами — більше не вирок. Це піддається хоча і складному, але лікуванню.
Давайте разом усувати причини забруднення
Одне із джерел забруднення природи важкими металами — це безконтрольно викинуті батарейки.
Щоб зупинити забруднення — здавайте свої батарейки тільки в спеціальні пункти прийому, розкажіть про це родичам та друзям.
Підтримати проект Батарейки, здавайтеся! фінансовим внеском для того, щоб батарейки відправились на переробку, можна на сайті проекту – http://batareiky.in.ua/help
Стаття написана на основі лекції та досліджень кандидатки медичних наук, терапевта вищої категорії Надії Крижановської.
Джерело Проект Батарейки, здавайтеся!